Kolory garderoby

Naturalne piękno idzie w parze z doborem ubrań, które mogłyby je podkreślić. Każdy materiał, kolor, tkanina mają swój niepowtarzalny charakter, a to już samo w sobie sprawia, iż możemy wyglądać oryginalnie i świeżo. Świat mody nie zna granic, a wkraczanie w nim w sferę natury rozszerza nowe perspektywy. Przyroda nie od dziś staje się źródłem inspiracji dla artystów. Pozostaje jednak zapytać: w jaki sposób ten świat do siebie zaprosić i na miarę swoich możliwości wprowadzić go w swoje życie? Co zrobić, by natura zagościła w naszych garderobach?

Zwłaszcza teraz jesienną porą stylizacje naturalne będą wręcz strzałem w dziesiątkę. Kto z nas nie chciałby choć trochę poczuć jesiennego słońca na własnej skórze? By poczuć się jak najbliżej przyrody warto zastanowić się nad kolorystyką oraz tkaninami, które najtrafniej oddałyby wyjątkowość i różnorodność przyrody. Istotnym w tym kontekście byłoby po sięgnięcie do naturalnych materiałów. Jak najdalej od sztuczności! Dobrym wyborem zdaje się być chociażby dzianina. Dzianinowe spódnice, sukienki to raj dla pań lubujących się w typowo kobiecych kreacjach. Podkreślą figurę, będą wspaniale sprawdzać się w pracy, w wyjściach na miasto. Atutem dzianiny jest również jej przewiewność oraz delikatność. Nie podrażni więc ona skóry wrażliwej. Do innych materiałów pochodzących wprost od przyrody należą również len czy organiczna bawełna. Są ekologiczne i cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Jeśli chodzi o kolorystykę – tutaj możemy wybierać bez ograniczeń – chociaż, by trafić w stricte kolory nawiązujące do ziemi warto przyjrzeć się stonowanym odcieniom zieleni, rudości, brązu, żółci czy pomarańczy. Każdy z nich posiada w sobie coś charakterystycznego i przyciągającego uwagę. Ponadto dodadzą stylizacji świeżości, a nam samym – energii oraz wigoru. Możemy śmiało zaprezentować się w nich nie tylko w wyjściach na miasto czy na spotkanie z przyjaciółmi, ale również w pracy. Kolory brązu i szarości – choć wydają się nam ponure i odstraszają – nie są takie straszne jak je malują. By poczuć się w nich rześko należy zastanowić się z czym i jak je łączyć. Idealnym rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie do kreacji nieco jeansu. Najbezpieczniej postawić na ciemny lub klasyczny odcień denimu. Kolory te sprawdzą się również w zestawieniu z bielą. Kolor beżowy to jeden z tych odcieni kojarzących się z elegancją i klasą. Beżowe płaszcze będą świetnym dodatkiem podczas jesiennych wyjść z domu. Innym wartym uwagi odcieniem brązu jest toffee, czyli średni, ciepły brąz (brzmi smacznie i smacznie się prezentuje). Brąz jest jednym z tych kolorów, które nigdy nie wyjdą z mody i choćby wydawało się, że jest odwrotnie to trudno zaprzeczyć faktom sugerującym, iż sprawdza się on podczas wielu różnych okazji. Nie bójmy się również
eksperymentować! Zadajmy sobie tutaj pytanie z czym najlepiej zestawiać omawiane tu kolory. Przede wszystkim czas podjąć ryzyko i zacząć tworzyć kreacje składające się z kilku kolorów ziemi. Mieszajmy eleganckie brązy z intensywnymi barwami, pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa. Możemy pójść o krok dalej i sięgnąć po dużą, złotą biżuterię, która doda nam blasku i dopełni stylizację. Dlatego nie rezygnujmy tak prędko z kolorów ziemi! Kolory szarości to niemalże podstawa wszelkiego rodzaju stylizacji. Ma on charakter uniwersalny. Odcienie obejmowane przez nią to m.in grafitowy, srebrny, platynowy, popielaty, stalowy czy też antracytowy. Jedna z ważniejszych zasad związanych z wprowadzaniem szarości do stylizacji to ta, że jasne odcienie najlepiej prezentują się jako główne elementy garderoby, zaś ciemniejsze – dodatki. Dlatego najlepiej jasna szarość będzie wyglądać na różnego rodzaju marynarkach, sukienkach, spódnicach itd. Tego typu szarość dominuje w outfitach biznesowych. Ze względu na uniwersalność tego koloru sprawdzi on się dobrze w większości połączeń kolorystycznych. Czy jednak każdemu będzie do twarzy w kolorach ziemi? Z krótkiego researchu przeze mnie dokonanego wynika, że najlepiej będą się w nich czuć osoby o środkowoeuropejskim typie urody. Idealnie komponują się one z delikatnie opaloną skórą, więc zdadzą egzamin głównie w okresie wiosenno – letnim. Wyjątkiem staje się tu kolor khaki (kolejny zaliczający się do barw ziemi). Przy zestawieniu go z biżuterią lub pudrowo różowymi lub białymi elementami garderoby przyciąga uwagę i pozwala nam się poczuć modnie. Pozytywnymi aspektami kolorów ziemi są ich ponadczasowość. Nigdy nie wychodzą z mody, dzięki czemu nie musimy mieć wyrzutów sumienia z powodu ubrań w tych barwach zalegających nam w szafie (zawsze jest szansa skomponowania z nich kolejnej zaskakującej stylizacji). Łatwość łączenia ich i tworzenia z nich nowych kreacji to kolejny atut jaki możemy im przypisać. Przy pomocy barw ziemi uda nam się uzyskać total – look lub dostarczyć bazy pod bardziej intensywne odcienie.
Kolory ziemi od dawna stanowią źródło inspiracji również modowych. Warto na nie postawić by poczuć się naturalnie i pięknie. Odcienie szarości i brązu sprawdzą się u każdego i na każdą okazję.